Kdo jsme

MeasureDesign je datově - analytické studio. Nemáme kanceláře, setkáváme se primárně virtuálně. Kromě našich vzájemných slaďovaček a společných edukačních setkání máme naprosto flexibilní pracovní dobu. Vyhovuje nám to takto - v týmu jsou holky a děti v přesile.

Práce analytika může být pro někoho nuda. Pro mne je to jako být součástí dobré detektivky.


Na začátku máte mnohdy zadání, které musíte vyřešit. Začnete sbírat střípky informací - od klienta, na webu, v datech proudících do měřících nástrojů. A pomalu se před vašima očima začne skládat příběh. Ne smyšlený či vytvořený vaší fantazií, ale stojící na datech. Někdy je rozuzlení příběhu rychlé, někdy musíte kopat hlouběji, nastavovat další specifické měření, nebo se zaobírat širším kontextem. Nicméně záhada je často objasněna, otázky zodpovězeny a příběh odvyprávěn.

Není to ale o tom přesvědčovat klienty o našich názorech, ani být vždy nejchytřejší v místnosti. Musíme jen dobře ovládat nástroje, se kterými pracujeme, a být schopni poskládat jednotlivé kousky informací do příběhu, který pomůže klientovi pochopit chování a potřeby svých zákazníků.

Zuzana Mikyšková
Analyst & Co-Founder